„A” motorkerékpár kategória

Vizsgán használható jármű: érvényes forgalmi engedéllyel és érvényes felelősségbiztosítással rendelkező, oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, amely legalább 595 cm3 hengerűrtartalommal, legalább 180 kg terheletlen tömeggel,

legalább 50 kW motorteljesítménnyel, amennyiben elektromos motorral van felszerelve, teljesítmény/tömeg aránya legalább 0,25 kW/kg.

A vezethetőségnél nincs korlátozás.

Tanfolyamra jelentkezés 23 év és hat hónap élekor, KRESZ vizsga: 23 év és kilenc hónap életkor, járműkezelési vizsga 24 életév betöltése, forgalmi vizsga 24 életév betöltése

Jelentkezés feltétele: jelentkezési lap kitöltése, orvosi igazolás (kivéve, ha vezetői engedéllyel rendelkezik - vezetői eng. fénymásolat)

•  Elméleti tanfolyam óraszáma: 22 óra
  • Vezetés gyakorlat: 27 óra
  • Járműkezelési/rutin/ vizsga: Dombóváron, Forgalmi vizsga: Szekszárdon
  • Vizsgadíjak összesen: 20.300 Ft
  • Kresz vizsga: 4.600 Ft (helyszín: Szekszárd Közlekedési Hatóság)
  • Járműkezelési/rutin/ vizsga:4.700 Ft (helyszín: Dombóvár)
  • Forgalmi vizsga: 11.000 Ft (helyszín: Szekszárd)

A forgalmi vezetésnél és a vizsgán gépkocsival kísérik motorkerékpárost, az irányítás rádió készüléken keresztül történik.

A gyakorlati vezetésnél a tanuló öltözéke:bukósisak, szemüveg (a bukósisak kialakításától függően), protektoros hosszú-nadrág (nadrágba vagy nadrágra illeszthető térdprotektorral) és protektoros kabát (kabátba vagy kabátra illeszthető könyök- és gerincprotektorral) vagy protektoring, protektoros kesztyű, magas szárú zárt cipő vagy csizma, elől-hátul „T" betűvel ellátott számozott, vagy tanulónként eltérő színű tanulómellény.

Ha nem rendelkezik saját motorkerékpárral a motor használat a képzés egész idejére: 40.000 Ft.

„A.” Kat.

24 éves

„A1” kat-val 2 éven belül

„A1” kat-val 2 éven túl

„A2” kat-val 2 éven belül

20 éves

„A2” kat-val 2 éven túl 20 éves

10 óra

4 óra

2 óra

16 óra

10 óra

8 óra

1 óra

Ha A1 kat/ 24 évet betöltötte/ vagy A2 kat./20 éves/ rendelkezik és 2 éven túl akkor 3 óra elméleti képzés és kresz vizsga van. Ha rendelkezik A1 kategóriás vezetői engedéllyel és 2 éven belül van,  a 24 évet betöltötte  akkor nem kell KRESZ vizsgát tennie.

Az elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számított 1 éven belül kell letenni. Az első elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számítva legkésőbb 9 hónapig lehet halasztani és legkésőbb 1 éven belül sikeres közlekedési ismeretek vizsgát kell tenni. Az sikeres forgalmi vizsgát az első sikeres közlekedési ismeretek vizsgától számított 2 éven belül kell letenni.