„A2” motorkerékpár kategória

18. életév, legalább 245 cm3 hengerűrtartalmat meghaladó, min. 20 KW max. 35 kw, és teljesítmény/sajáttömeg aránya 0,2 kw/kg értéket meg nem haladó kétkerekű motorkerékpár.

Tanfolyamra jelentkezés 17 év és hat hónap életkor

KRESZ vizsga: 17 év és kilenc hónap életkor, Járműkezelési vizsga 18. életév betöltése

Forgalmi vizsga 18. életév betöltése

Jelentkezés feltétele: jelentkezési lap kitöltése, orvosi igazolás kivéve, ha van vezetői engedélye – vezetői engedély fénymásolata.

Elméleti tanfolyam óra száma: 22 óra amennyiben van A1 jogosítvány és 2 éven belül szerezte nem kell elméleti tanfolyam, 2 éven túl 3 óra elméleti képzés+ kresz vizsga

Vizsgadíj összesen: 20.300 Ft KRESZ vizsga: 4.600 Ft (helyszín: Szekszárd KAV)

Járműkezelési /rutin/ vizsga: 4.700 Ft (helyszín: Dombóvár)

Forgalmi vizsga: 11.000 Ft (helyszín: Szekszárd)

A forgalmi vezetésnél és a vizsgán gépkocsival kísérik motorkerékpárost, az irányítás rádiókészüléken keresztül történik. A gyakorlati vezetésen a tanuló a saját felelősségére vesz részt.

A gyakorlati vezetésnél a tanuló öltözéke:bukósisak, szemüveg (a bukósisak kialakításától függően), protektoros hosszú-nadrág (nadrágba vagy nadrágra illeszthető térdprotektorral) és protektoros kabát (kabátba vagy kabátra illeszthető könyök- és gerincprotektorral) vagy protektoring, protektoros kesztyű, magas szárú zárt cipő vagy csizma, elől-hátul „T" betűvel ellátott számozott, vagy tanulónként eltérő színű tanulómellény.

Ha nem rendelkezik saját motorkerékpárral, a motorhasználat díja az egész oktatás idejére: 40.000 Ft.

Ha rendelkezik A1 kategóriás vezetői engedéllyel, és 2 éven belül szerezte akkor nem kell KRESZ vizsgát tennie, ez esetben a vezetési gyakorlat 12 óra.

„A2.” Kat.

„A1” kat-val 2 éven belül

„A1” kat-val 2 éven túl

alap

6 óra

4 óra

2 óra

főoktatás

10 óra

8 óra

4 óra

1 óra

Az elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számított 1 éven belül kell letenni. Az első elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számítva legkésőbb 9 hónapig lehet halasztani és legkésőbb 1 éven belül sikeres közlekedési ismeretek vizsgát kell tenni. Az sikeres forgalmi vizsgát az első sikeres közlekedési ismeretek vizsgától számított 2 éven belül kell letenni.